UKL1A470KDDANATD
- Артикул производителя:
- UKL1A470KDDANATD
- Производитель/Бренд:
- Nichicon
- Краткое описание:
- CAP ALUM 47UF 10% 10V RADIAL
- Производитель :
- Nichicon
- Категория товара :
- Алюминиевые электролитические конденсаторы
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 47 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.472" (12.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.098" (2.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 220 mA @ 10 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 110 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 10 V