0JLS500.X
- Артикул производителя:
- 0JLS500.X
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE CRTRDGE 500A 600VAC CYLINDR
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Электрические, Специальные предохранители
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- CE, CSA, QPL, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 200kA
- Class :
- J
- Current Rating (Amps) :
- 500A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cylindrical, Blade Terminals
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 2.500" Dia x 3.752" L (63.50mm x 95.30mm)
- Voltage Rating - AC :
- 600 V