KRF400A-20
- Артикул производителя:
- KRF400A-20
- Производитель/Бренд:
- Elpress Inc.
- Краткое описание:
- BATTERY LUG 400 MM M20, 750 MCM
- Производитель :
- Elpress Inc.
- Категория товара :
- Прямоугольные соединители
- Color :
- Features :
- UL Listed
- Insulation :
- Non-Insulated
- Length - Overall :
- 4.685" (119.00mm)
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Product Status :
- Active
- Stud/Tab Size :
- M20 Stud
- Tab Thickness :
- 0.307" (7.80mm)
- Terminal Style :
- Terminal Type :
- Ring, Tubular
- Termination :
- Crimp
- Width - Outer Edges :
- 2.204" (56.00mm)