Q6010LTTP
- Артикул производителя:
- Q6010LTTP
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- QDRC 600V 10A 33/43V TO220 ISO
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Тиристоры - TRIAC (Симисторы)
- Configuration :
- Single
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 60 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 100A, 120A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 10 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- ITO-220AB
- Triac Type :
- Internally Triggered, Standard
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- Voltage - Off State :
- 600 V