DF2134FA20
- Артикул производителя:
- DF2134FA20
- Производитель/Бренд:
- Renesas Electronics America Inc
- Краткое описание:
- IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP
- Производитель :
- Категория товара :
- Микроконтроллеры
- Connectivity :
- IrDA, SCI
- Core Processor :
- H8S/2000
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 8x10b; D/A 2x8b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 58
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 75°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 80-BQFP
- Peripherals :
- POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 128KB (128K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 4K x 8
- Speed :
- 20MHz
- Supplier Device Package :
- 80-QFP (14x14)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4V ~ 5.5V