D17618RBG100V
- Артикул производителя:
- D17618RBG100V
- Производитель/Бренд:
- Renesas Electronics America Inc
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT ROMLESS 176LFBGA
- Производитель :
- Категория товара :
- Микроконтроллеры
- Connectivity :
- Ethernet, Host Interface, FIFO, SCI
- Core Processor :
- SH-2
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 78
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 75°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 176-LFBGA
- Peripherals :
- DMA, POR, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- Program Memory Type :
- ROMless
- RAM Size :
- 4K x 8
- Speed :
- 100MHz
- Supplier Device Package :
- 176-LFBGA (13x13)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.4V ~ 1.6V