R4F2153VBR25V
- Артикул производителя:
- R4F2153VBR25V
- Производитель/Бренд:
- Renesas Electronics America Inc
- Краткое описание:
- IC MCU 16BIT FLASH SMD
- Производитель :
- Категория товара :
- Микроконтроллеры
- Connectivity :
- I²C, LPC, SCI
- Core Processor :
- H8S/2600
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 8x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 65
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 75°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 112-LFBGA
- Peripherals :
- POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 512KB (512K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 40K x 8
- Speed :
- 25MHz
- Supplier Device Package :
- 112-LFBGA (10x10)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 3.6V